Vykupované odpady

Železo

Recyklovat ocel můžeme stále dokola, aniž by ztratila své vlastnosti. Navíc je recyklace levnější a energeticky úspornější než těžba železné rudy. Prodejem kovového odpadu tedy pomůžete nejen své peněžence ale i životnímu prostředí.

Vykupujeme veškeré kovové odpady – od ocelových třísek po starý soustruh. Rozdělení podle druhů a rozměrů najdete v CENÍKU.

Barevné kovy

Stejně jako ocel se recyklují i všechny neželezné kovy a jejich slitiny. Výkupní CENÍK pravidelně aktualizujeme a najdete v něm veškeré barevné kovy i s popisem třídění.

Papír

Papír lze obnovit až pětkrát, takže třídění má určitě význam!  Vytříděné noviny tak můžete držet v ruce ještě jednou – třeba jako kartonovou krabici. Za papír Vám zaplatíme v hotovosti.

Vykupujeme noviny, letáky, časopisy a knihy za 2.5Kč/Kg

Autobaterie

Nestartuje? V rámci zpětného odběru vykupujeme olověné autobaterie, trakční olověné baterie a NiCd akumulátory. 

 Autobaterie 12Kč/Kg

Kabely a vodiče

Veškeré kabely a vodiče, které obsahují neželezné kovy mají svoji cenu. Speciální drtiče a třídící linky zvládnou separovat kov a plast. Vykupujeme kabely s obsahem mědi, hliníku a ocelohliníková lana. Kabely musí být bez koncovek.

Elektroodpad

Připravujeme výkup elektroodpadu. Již brzy budeme vykupovat jak celé počítače, tak jejich části.

Ve spolupráci se službou ASEKOL jsme místem zpětného odběru elektrozařízení. Můžete u nás tedy odevzdat třeba starý bojler nebo pračku.

Často kladené dotazy

  • Směrem z centra Plzně pojedete po ulici Koterovská, na kterou navazuje dvouproudová silnice (U Seřadiště). U sběrného dvora odbočíte vpravo na ulici Na Bořích a najdete nás za obchodem Profesional.
  • Jedete-li od nákupního centra Olympie po ulici Nepomucká, tak odbočte na druhé světelné křižovatce do ulice K Dráze. Poté již uvidíte navigační tabule, které vás zavedou do naší provozovny.

Dovezený odpad se roztřídí a zváží na pravidelně cejchovaných vahách, výkupčí Vás požádá o občanský průkaz(případne i IČO) a číslo bankovního účtu. Dostanete potvrzení o převzetí a peníze Vám na účet přijdou nejdéle do 48 hodin. Za papír dostanete zaplaceno v hotovosti ihned.

Na občanský průkaz od Vás můžeme vykoupit barevné kovy, železo, kabely a autobaterie. 

TIP – Pokud chcete prodat odpad, na který občanský průkaz nestačí, můžete si vyřídit úředně ověřenou plnou moc od živnostníka nebo právnické osoby. 

Pouze od živnostníků a právnických osob můžeme dle zákona vykoupit elektroodpad, autosoučástky (startéry nebo alternátory). Dále průmyslové strojní nebo obecně prospěšné zařízení a jejich části. 

Likvidaci autovraku a spustíme během roku 2022. 

Ano, ale pouze při větším množství. Zavolejte nebo napište a pokusíme se Vám vyjít vstříc.

Velkoobchod

Velkoobchod a služby pro firmy i podnikatele.

Působíme po celé ČR.

Kontakt

Pobočka

Otevírací doba

Fakturační údaje